הצג נושאים ללא תגובות | הצג נושאים פעילים

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מי אחראי על עיוות מוצר (המבלטן או יצרן פסטיק)?
הודעהפורסם: 13 ינואר 2010, 00:24 
Contributor
Contributor
סמל אישי של המשתמש

שלום לכולם. אני חדשה בתחום הפלסטיק, ויש לי בעיה. בחלק מתוך מכלול שתיכנתי ורכשתי עבורו תבנית, קיימת תופעה של עיוות שלא מאפשרת הרכבה נוחה ולאחר חיבור בין חלקי המכלול, מתקבל מראה המוצר ממש לא תקין, מי אחראי על תיקון התקלה, המבלטן או יצרן הפלסטיק ? תודה. ילנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מי אחראי על עיוות מוצר (המבלטן או יצרן פסטיק)?
הודעהפורסם: 17 ינואר 2010, 19:57 
Moderator
Moderator
סמל אישי של המשתמש

אלנה שוב שלום: שאלתך למעשה מהווה פתיח לדיון מעמיק ונוגעת בלב העניין,אנסה לענות בקצרה. למעשה האחראיות מתחלקת בין כמה גורמים,לפי הסדר הבה: 1) בראש וראשונה מוטלת על מתכנן המוצר, אשר אמור לבצע אנליזות זרימה לצורך חיזוי התופעה 2) מזמין התבנית אשר חייב לדרוש מהיצרן ביצוע אנליזה כחלק מביצוע הפרויקט 3) יצרן התבנית אשר אמור לספק הוראות הפעלה הכוללות טמפרטורות ופרופיל הזרקה כחלק מהתבנית 4) יצרן הפלסטיק אשר מקיים את הוראות יצרן התבנית ונמנע משינויים בפרמטרים תוך כדי ייצור ברור כי תשובה מדויקת יותר צריכה להינתן לאחר עיון ובדיקת המקרה לגופו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מי אחראי על עיוות מוצר (המבלטן או יצרן פסטיק)?
הודעהפורסם: 18 ינואר 2010, 01:21 
Contributor
Contributor
סמל אישי של המשתמש

הי דויד. שמתכננים חלקים פשוטים ותבניות אליהם, אז ברוב המקרים מסתמכים על ניסיון ועל התנהגות היגיונית של חומר בתוך התבנית (שזה  גם חלק מניסיון הנצבר בתחום הפלסטיק). מבחינת האנליזה הזרקת פלסטיק, יש לנו מומחים בודדים בארץ, וכאשר מזמינים ייצור של התבנית בסין, אז מסתמכים על אנליזות שבוצעו במקום. יש לך כמה "כללי אצבע" לתרום, מניסיונך העשיר, למהנדסת שלא מומחית באנליזות, איך אני בהסתכלות על תוצאות (שזה בעצם אוסף תמונות צבעוניות או סרטונים), יכולה להבין, שיש היגיון בזה. כי אין מושג, מה מומחיות של איש אנליזות שעשה את בסין, ולפעמים אין לי מושג, האם לפני יצירת תבנית, עשו אנליזות בכלל. תודה. ילנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: