הצג נושאים ללא תגובות | הצג נושאים פעילים

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: צריך עזרה בansys
הודעהפורסם: 24 פברואר 2010, 14:03 
New Contributor
New Contributor

שלום. אני משתמש באנסיס ולא כל כך מכיר אלמנטים סופיים. יש לי חלק מסויים שאני רוצה לבדוק ואני לא מצליח לבנות לו אנליזה מתאימה ואני צריך עזרה מאנשים שמבינים יותר ממני. הצורה שיש לי היא צינור עם שתי שורות של חורים אחת מול השנייה. בתוך הצינור מונח פס מתכת  שממנו יוצאות רגליים בזוית 45 מעלות ונכנסות לחורים בצינור. האנליזה שאני רוצה לעשות היא הפעלת כוח על הפס ולראות כיצד הרגליים מחליקות על גבי החורים ומבצבצות עוד יותר החוצה מהצינור. אני בחרתי לאנליזה flexible dynamics אבל לא הצלחתי להגיע למצב של החלקה למרות שבconnections בחרתי frictionless... ברוב המקרים האנליזה נכשלת על איזה substep 99999 שאני לא מבין מה זה אומר. האם תוכלו לעזור לי בפורום הזה? תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: צריך עזרה בansys
הודעהפורסם: 24 פברואר 2010, 17:12 
New Contributor
New Contributor

ככה זה נראה...

קבצים מצורפים:
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 167.23 KiB | נצפה 6126 פעמים ]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 פברואר 2010, 18:48 
Expert
Expert
סמל אישי של המשתמש

הי iii. הייתי מופתעה, אם האנליזה לא הייתה נופלת לך. אתה משתמש ב-SOLVER לינארי לאנליזה NON-LINEAR. לפיתרון בעיה הנ"ל, בראש ובראשונה, אתה חייב להריץ אותה באנליזת NON-LINEAR. תנסה, ותגיד, האם זה עזר. זה יקח זמן, פי 10 מהרגיל, אבל אמור להיתכנס. בברכה, ודים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2010, 00:18 
New Contributor
New Contributor

ודים שלום ותודה על התשובה המהירה. אם כאשר אתה אומר לינארי אתה מתכוון לכך שהשתמשתי ב-stractural אז זה סתם היה ניסיון אחרי ש-flexible dynamic לא עבד לי. אני מצרף שוב תמונה מהסימולציה האמיתית אותה אני מריץ. בדקתי ובכל המקומות כולל ב-analaysis data managment מופיע פיתרון לא לינארי. אם התכוונת שאני צריך לשנות במקום אחר אז תגיד לי איפה עוד אפשר לשנות (חיפשתי ולא מצאתי אבל אני לא מכיר כל כך טוב את התוכנה). ושוב תודה,

קבצים מצורפים:
New Bitmap Image.jpg
New Bitmap Image.jpg [ 149.84 KiB | נצפה 6116 פעמים ]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2010, 01:30 
Expert
Expert
סמל אישי של המשתמש

iii. flexible dynamics-זה אחלה של דבר לפיתרונות דינאמיות. שאצלך זה לא. הייתה רוצה מכניזם-סבאבה. לבעיה מסוג שלך, זה פשוט לא מתאים. בעיה מסוג שלך, אתה יכול לראות בלינק פה: viewtopic.php?f=25&t=125 החלקה, וכתוצאה מכך דפורמציה ומאמצים. עכשיו, ב-SolidWorks Simulation, זה בין חצי-שעה לשעה עבודה, ב-ANSYS WORKBENCH 11, זה פרויקט 3 עד 6 חודשים. אבל, אני אישית, אוהב מאוד ANSYS, כי על התוכנה הזאת גדלתי. מה אפשר להמליץ? יש לך המון פרמטרים פה... רשת במגע,step, tolerance of elements

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2010, 07:35 
New Contributor
New Contributor

ודים אהלן. לא ממש הבנתי אותך. 1.אתה אומר בעצם שבאנסיס יקח לי חצי שנה של עבודה כדי לייצר סימולציה של הזזה של כמה מאות מיקרונים? כי האמת שאתמול כבר הגעתי מאוחר בלילה להחלקה כמו שאני רוצה אבל הבעייה היא שכשאני מעלה את הכוח יותר הפתרון מתבדר. ולי זו נראית בעייה של אינטגרציה או משהו כזה (אבל אני לא מבין)... 2.בכל אופן מה אתה ממליץ לעשות ללכת לסימולציה של סוליד זה יהיה לדעתך הכי פשוט? האם בסוליד הוא יודע לחשב דפורמציות בכל נק'? כשניסיתי פעם לעבוד בסימולציה של סוליד החלק הפנימי פשוט נע בתוך החומר של החלק החיצני ולא הבין שהוא יכול לנוע רק בחור. תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 פברואר 2010, 12:07 
Expert
Expert
סמל אישי של המשתמש

ה iii. כל תוכנות אנליזה הם אותו דבר. יש הבדלים בממשק, מספר אלמנטים, עלות תוכנה, ידידותיות למשתמש,אבל בדברים עיקריים-הם כולם אותו דבר. אותם אלמנטים, אותם מטריצות קשיחות ופונקציות צורה. הבעיה שלך, לפי דעתי, זה מטריצה סינגולארית ב-SOLVER. אני חושב ש-SOLVER שלך לא מתאים. השאילה לאיזה דיוקים אתה שואף, ואם התוצאה שקיבלת שווא משהו. בשנה שעברה, 2009, הצגתי בכנס של סוליד שאילת חידה, שמתוך 200 איש, רק שני אנו נכון. אחד ניחש נכון, שני הבין וענה נכון. זה הבן אדם, שראה תוכנה פעם ראשונה בחייו, הוא פשוט ידע FEA. אני אחפש את השאילת חידה, שדומה מאוד לבעיה שלך, אשים לך.  מעניין אם אתה יודע. הרצתי שני מקרים זהים לחלוטין, אותם הגדרות, סוג חומר, חיבורי מגע, גודל אלמנט, קיבלתי תוצאות עם הבדל בסדר גודל. והבן אדם היחיד שענה נכון על החידה, זה אדם, שבחיים לא עבד עם SolidWorks, ראה את SIMULATION פעם ראשונה בחייים, אבל מה, עבד כאיש אלמנטים סופיים, בתעשייה אווירית עם NASTRAN ,עשרים ושלוש שנה.

קבצים מצורפים:
page_2.JPG
page_2.JPG [ 22.07 KiB | נצפה 6112 פעמים ]
page_1.JPG
page_1.JPG [ 28.99 KiB | נצפה 6112 פעמים ]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 פברואר 2010, 14:30 
New Contributor
New Contributor

אני יכול לענות לך תשובה שלא בטוח נכונה אבל זה גם בגלל שאני לא רואה בדיוק מה ההגדרות בתמונה השנייה. בכל אופן מהתמונה הראשונה יש מצב שזה בגלל שבתמונה השנייה הmeashing גס מידי הפתרון מתכנס למקום אחר ובגלל כנראה מוגדרת התכנסות בטווח רחב הוא מתכנס למקום אחר. אם זו התשובה הפתרון של הmeshing העדין נכון יותר. אני לא 23 שנה בתחום ומדבר על סמך הגיון בלבד... הניסיון שלי בתחום הוא לא גדול אני בא מתחום של רובטיקה וביקשתי עזרה להבין למה הסימולציה שניסיתי להריץ לא עובדת. כשאתה אומר בעיית solver אני צריך גם שתגיד לי איך אני יכול לפתור את זה. 1. בכל אופן אני כבר מצליח להגיע להחלקה שאני רוצה כאשר אני מפעיל כוח מסויים, כאשר אני מגדיל את הכוח או שאני נתקל בכך שהקוצים חודרים לגליל או שאני רואה שגיאה substep 999999 מה זה אומר, על מה זה מעיד? 2.עוד שאלה שהעלת לי בחידה שלך איך אני באמת יכול לדעת שהפתרון שלי אמיתי? 3.ומשהו אחרון למה אמרת שיקח לי חצי שנה עבודה לבנות נכון את הסימולציה???

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2010, 00:37 
Expert
Expert
סמל אישי של המשתמש

התשובות לשאילות לפי סעיפים: 1). substep 999999 מראה לך על מטריצה סינגולארית ב-SOLVER. אתה קרעת מטריצה קשיחות שלך לגזרות, בגלל זה SOLVER שלך לא מתכנס, ולא יתכנס באלמנטים תלת-מימדיים. הפיתרון היחידי, הנרא לי, למצב הזה, להשתמש באלמנטים חד-מימדיים דינאמיים. 2). פעם, שתוכנות אנליזה, לא היו נפוצות כמו עכשיו, היו שלושה שיטות לבדוק נכונות אנליזה:1). אתה עושה ניסוי ובודק תוצאות 2). אתה מבצע validation אנליטי או חצי-אנליטי 3). אתה מכיר בן אדם שעשה אנליזה. בתקופתינו, שכולם עושים אנליזות, נשארו רק 2 שיטות ראשונות. 3). בעיה מסובכת, כמו שאתה טוען, אין לך ניסיון, אז אתה לומד דרך "ניסוי וטעיה", אז זה לוקח זמן. זה בסדר, בתקופתי עוד עבדתי עם APDL, עד שבכלל עשיתי תמונה צבעונית ראשונה לבעיה סטטית לקח לי חצי שנה. אל תתרגש, תיהיה סבלני ואתה תצליח. P.S. התשובה, לגבי MESHING אנו יותר מ-50% עונים. התשובה הנכונה היא בסעיף ראשון. P.S.II דרך אגב, מזה הבוס שלך, שנתן למהנדס חסר ניסיון לפתור בעיה כזאת מסובכת ובאיזה אירגון???? סתם, מסקרנות, אם זה לא סודי. P.S.III דיברתה על הבעיה שלך עם תמיר, מ-BERCOM? כעיקרון, הוא מקבל משכורת על זה, שעוזר למשתמשי ANSYS. לא שהוא עזר לי בזמני, אבל יכול להיות לך יהיה יותר מזל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 פברואר 2010, 01:00 
New Contributor
New Contributor

תשובות לסקרנות: לעבודה הזו אין לי בוס יש לי מנחה... העבודה הזו היא איזו אנליזה שחשבתי שכדאי לעשות לחלק שמרכיב רכיב בתיזה שלי (בטכניון). הרכיב שתיכננתי הוא הרבה יותר מסובך, וכאן יש רק חלק מתוכו רציתי לעשות אנליזה פשוטה רק כדי לראות אם הכוחות שאני יכול להשיג יוכלו בכלל להזיז את הרכיב שלי (וכמה). בכל אופן האנליזה היא לא משהו כזה הכרחי ואם הייתי מצליח אותה זה היה חוסך אולי כסף ביצור אבל אם להצליח לעשות אנליזה יקח חצי שנה עדיף לי לייצר את החלק ולבדוק אותו ולהסיק מסקנות. בכל אופן בדוגמאות שיש בcomsol אני רואה דוגמא ממש דומה עם איזו שן שמתקרבת וננעלת על קוביה. 1.יש מצב שבcomsol יהיה לי יותר פשוט להגיע לאנליזה טובה? 2.האם ניתן לבצע אנליזה כמו שאני רוצה גם בcosmos של solid? 3.עדיין לא הבנתי משהו בסיסי: למה עבור כוח מסויים המטריצה כן מתכנסת ועבור כוח טיפה יותר גדול היא לא מתכנסת. כמו כן שאני מעביר לפותר איטרטיבי המטריצה מתכנסת עבור כוחות גדולים יותר (איך גודל הכוח יוצר סינגולריות במטריצה???).... 4. מי זה תמיר? איך מגיעים אליו? הוא תומך במי שיש לו את האנסיס מטעם החברה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: